• ۱۴۰۳ پنج شنبه ۳ خرداد
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
صفحه ویژه

30 شماره آخر

  • شماره 5764 -
  • ۱۴۰۳ پنج شنبه ۲۷ ارديبهشت

مجازات براي سلبريتي‌ها و مجازات سنگين براي كشف حجاب سازمان يافته

شوراي نگهبان به سامانه چهره نگاري در لايحه عفاف و حجاب ايراد گرفت

عضو كميسيون ويژه بررسي لايحه عفاف و حجاب، با اشاره به اجراي طرح نور در كشور و احتمال موازي‌كاري با لايحه عفاف و حجاب گفت: «گشت ارشاد، بحث قانون مجازات اسلامي، ماده ۶۳۸ و تبصره آن، مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي به قوت خودش باقي است. لايحه عفاف و حجاب زماني كه ابلاغ شود، در جهت تقويب طرح نور است.»
روز گذشته، موسي غضنفرآبادي، رييس كميسيون قضايي مجلس شوراي اسلامي، با اشاره به آخرين وضعيت لايحه عفاف و حجاب گفته بود؛ «كميسيون قضايي ايرادات شوراي نگهبان به لايحه عفاف و حجاب را برطرف و مجددا اين لايحه را به شورا ارسال كرده است و هم اكنون منتظر اظهارنظر شوراي نگهبان هستيم. عمده ايرادات شوراي نگهبان به لايحه عفاف و حجاب مربوط به مواد ۴۷ تا ۴۹ اين لايحه مي‌شد كه به بحث ميزان مجازات‌ها پرداخته است.»
محمدتقي نقدعلي، عضو كميسيون ويژه بررسي لايحه عفاف و حجاب، در گفت‌وگو با خبرآنلاين، درباره ايرادات شوراي نگهبان به لايحه عفاف و حجاب بيان كرد: «ايرادات شوراي نگهبان به لايحه عفاف و حجاب، پيرامون چگونگي شناسايي به وسيله سامانه‌هاي تصويري و كيفيت شناسايي توسط فراجا بود. گاهي اوقات مامور فراجا، فردي را كه كشف حجاب كرده براساس قانون جريمه مي‌كرد و شناسايي او بر اساس مشاهده كارت ملي و مشخصات او است.»
وي گفت: «گاهي اوقات، اين كار بر اساس سامانه‌هاي تصويري انجام مي‌شود و شوراي نگهبان اين ابهام را به نسبت به سامانه‌هاي تصويري و چهره‌نگاري داشت كه آيا در آنها خطا وجود دارد يا خير، بر همين اساس نماينده شوراي نگهبان در جلسات كميسيون حاضر شد. كيفيت سامانه‌هاي تصويري بايد به تاييد كارشناس مربوطه برسد و براي او محرز شود كه در شناسايي افراد خطا رخ نداده است، اين كارشناس مربوطه گزارش مفصلي از كيفيت سامانه و چهره نگاري ارايه كردند. البته ابهامات ديگري هم وجود داشت، مانند اصل ۷۵ كه دولت بار مالي را قبول كرد.»

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون