يكشنبه، 18 بهمن 1388 - شماره 2171
   
 
صفحه نخست :: روزنامه :: سياسي
باهنر خطاب به کابينه احمدي نژاد؛
زير سوال بردن دولت هاي گذشته نمک نشناسي است

گروه سياسي؛ محمدرضا باهنر اقدام کابينه احمدي نژاد در تخريب و تضعيف عملکرد دولت هاي گذشته را به نمک نشناسي تعبير کرد. به گزارش ايلنا باهنر با انتقاد شديد از عملکرد دولت دهم و نهم براي زير سوال بردن دولت هاي پيشين جمهوري اسلامي به دولتمردان توصيه کرد که بايد بفهميم هر روز انقلاب مورد احترام است. نايب رئيس دوم مجلس که جمعه شب گذشته در مسجد زين العابدين قم سخن مي گفت، افزود؛ نبايد در حق مقاطع مختلف انقلاب نمک نشناسي کنيم، اين بي انصافي است چرا که اگر دولتي بيايد و بگويد دولت هاي قبلي هيچ کاري نکرده اند، نمک نشناسي است.

دولت جنگ قابل احترام بود

به گزارش ايلنا وي بيان داشت؛ دولت زمان جنگ دولت قابل احترامي بود، اما رئيس آن دولت اگر اشتباهي هم کرده بايد برگردد، اگرچه دير شده اما راه بسته نيست.

باهنر با اشاره به اينکه زمان جنگ زرين ترين دوران حيات انقلاب ما بود، گفت؛ دولت جنگ دولتي فداکار بود و زحمت کشيد. وي ادامه داد؛ در اين دوران همه دنيا يک طرف و يک طرف ما بوديم که با دست خالي زير بيرق بنيانگذار انقلاب جنگيديم و يک وجب خاک را هم به دشمن نداديم. رئيس جامعه اسلامي مهندسين گفت؛ در دوران جنگ جوانان ما آنچنان جوابي به متجاوزان دادند که تا قرن ها ايران از تجاوز فيزيکي دشمن بيمه شد. وي با انتقاد از کساني که به حاکميت زمان جنگ ايراد مي گيرند، گفت؛ امام در بهترين زمان قطعنامه را پذيرفت. وي ادامه داد؛ البته امام تا 10 روز قبل از پايان جنگ شرايط را براي ادامه مبارزه معمولي مي ديدند و به همين دليل فرمودند «جام زهر را نوشيدم». باهنر اظهار داشت؛ عراق در قطعنامه سازمان ملل محکوم شد که خسارات واردشده به ما را که حدود هزار ميليارد دلار است، جبران کند اما اين کشور در حال حاضر در وضعيتي نيست که بتواند طلب هاي ما را بدهد. وي با اشاره به دوران دولت سازندگي گفت؛ در دوران سازندگي هم عقب ماندگي هاي دوران شاه و خسارت هاي جنگ جبران شد. به گزارش ايسنا نماينده تهران ادامه داد؛ بسيجيان خميني آنچنان جوابي به دشمنان دادند که ايران قرن ها در قبال تجاوز فيزيکي و نظامي بيمه شد چنان که امريکا مي داند اگر دستي بلند کند قبل از آنکه به ايران برسد با اقتدار قطع خواهد شد.

دفاع باهنر از دولت هاي خاتمي و هاشمي

باهنر در ادامه سخنراني اش به دفاع از عملکرد محمد خاتمي و اکبر هاشمي رفسنجاني در دولت هاي پنجم تا هشتم پرداخت و با بيان اينکه «دوران سازندگي لازم و حلقه گمشده ما بود»، افزود؛ شاه روستاها را به رسميت نمي شناخت و 60 هزار روستاي ما تنها از دو درصد از امکانات اوليه بهره مند بودند. در دوران سازندگي خسارت هزار ميليارد دلاري جنگ جبران شد، اما در اين دوره رئيس دولت آقاي هاشمي يک اشتباه استراتژيک کرد، زيرا فکر مي کرد آن فضاي فرهنگي که در جنگ حاکم بود هنوز وجود دارد، به همين خاطر از فضاي فرهنگي غافل شد.

باهنر ادامه داد؛ رهبري در آن سال ها بارها هشدار دادند تهاجم فرهنگي در راه است و دشمن عقبه را هدف گرفته و شبيخون مي زند، اما خيلي از امثال ما بصيرت کافي نداشتند؛ بصيرتي که دوست و دشمن را خوب بشناسد. وي گفت؛ دولت سازندگي با همه مزاياي خود غفلتي داشت و آن اين بود که با نسل خود مطابقت فکري درستي پيدا نکرد تا اينکه دوم خرداد اتفاق افتاد و ما متوجه شديم قطع بين نسلي اتفاق افتاده است که دو طرف ادبيات همديگر را نمي فهمند. نايب رئيس دوم مجلس با بيان اينکه دوم خرداد 76 تلنگري بود که بايد حواس مان جمع باشد، اظهار کرد؛ در دوران اصلاح طلبي عده يي مي خواستند دور جمهوري اسلامي را خط بکشند و تئوري پايه يي امام را تحريف و فضا را غبارآلود کنند. وي ادامه داد؛ آنها تا آنجا پيش رفتند که آشکارا مي گفتند حکومت ديني نمي تواند منافع ملي را تامين کند. دبيرکل جامعه اسلامي مهندسين همچنين با بيان اين مطلب که «امام معتقد بود حکم حکومتي اسلام جدي تر و حفظ نظام اسلامي از اوجب واجبات است»، افزود؛ امام اعتقاد داشت مي شود برخي فروع دين را به خاطر حفظ اصل نظام به طور موقت تعطيل کرد چنان که در زماني که درگيري جدي با عربستان پيش آمد، حج چند سال تعطيل شد. باهنر در ادامه با بيان اينکه برخي از اصلاح طلبان شعار جدايي دين از سياست را همراه با مستکبران سر دادند و عنوان کردند وجود نهادهاي انتصابي همچون ارتش، سپاه، شوراي نگهبان و...ضرورت چنداني ندارد، اظهار کرد؛ آنها شمشير کشيدند که نهادهاي امنيتي و اطلاعاتي کشور را با بهانه هايي مثل کوي دانشگاه، قتل هاي زنجيره يي و... زمينگير کنند. وي با بيان اينکه دوران اصلاحات با تمام هزينه هايي که بر نظام تحميل کرد با تدبير و آينده نگري رهبري به پايان رسيد، افزود؛ اصولگرايان و عاشقان امام حسين(ع) و متعهدها به امام، با بصيرتي که پيدا کرده بودند آمدند و دوباره مجلس، دولت و قوه قضائيه را در دست گرفتند و دوباره کاروان توسعه و پيشرفت و علم به چرخش درآمد و خيلي از مشکلات حل شد.

فرياد رهبري فرياد وابصيرتا

باهنر افزود؛ 30 سال قبل از نظر علم و فناوري در رتبه 100 بوديم تا جايي که قادر به ساخت يک سنجاق قفلي هم نبوديم، اما امروز در برخي علوم جزء پنج کشور اول دنيا هستيم و در منطقه رتبه اول را داريم، البته اين در همه ابعاد علمي نيست، ولي مي توان گفت صداي پاي ايران 1404 را مي توانيم بشنويم. وي به راهپيمايي روز 22 بهمن نيز اشاره کرد و افزود؛ در 22 بهمن همه فريادها بايد يک مطالبه را بيان کند و آن شعار «استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي»، امام، ولايت فقيه و قانون اساسي است. باهنر در بخش ديگري از سخنانش به حوادث پس از انتخابات اشاره و اظهارکرد؛ فرياد امروز رهبري فرياد وابصيرتا است. کساني که 30 سال در دولت کار کردند و زحمت کشيدند امروز در موقع امتحان نمي توانند مثل دانش آموزي که 12 سال درس مي خواند تا در کنکور قبول شود، نتوانند خوب امتحان دهند و مردود شوند. نايب رئيس دوم مجلس همچنين به آنهايي که تلاش هاي انجام شده در 30 سال انقلاب را ناديده مي گيرند، تذکر داد و افزود؛ نبايد نمک نشناسي کنيم، اگر با کسي مشکل داريم نبايد دوران سازندگي، دوران جنگ و قطعنامه را زير سوال ببريم. باهنر در پايان گفت؛ بايد نقد عالمانه و عادلانه را پذيرفت و سعه صدر داشت و بي انصافي نکرد. اگر کسي بگويد هيچ کس در گذشته کاري صورت نداده، به امام و شهدا ظلمي بزرگ کرده است.

مناظره يي برگزار نمي شود
دبير اجرايي جامعه وعاظ تهران از برگزاري مناظره مشايي و داود احمدي نژاد استقبال نکرد. به گزارش ايسنا، دبير اجرايي جامعه وعاظ تهران در واکنش به انتشار برخي اخبار مبني بر استقبال جامعه وعاظ تهران از مناظره مشايي و داود احمدي نژاد و پذيرش ميزباني اين مناظره از سوي اين تشکل گفت؛ جامعه وعاظ تهران استقبالي از مناظره مشايي و داود احمدي نژاد نمي کند. وي در ادامه افزود؛ جامعه وعاظ درصدد است در جهت وحدت و خط رهبري حرکت کند و از ايجاد اختلاف در جامعه خودداري کند به همين دليل از برگزاري و ميزباني چنين مناظره يي استقبال نمي کند.وي افزود ؛بار ديگر از مشايي براي رفع ابهامات دعوت خواهيم کرد.
بيانيه کارگزاران سازندگي در مورد 22 بهمن
حزب کارگزاران سازندگي در بيانيه يي ضمن دعوت مردم ايران به حضور يکپارچه و وحدت آفرين در راهپيمايي ملي 22 بهمن شعار «استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي» را مناسب ترين شعار براي يادآوري و احياي آرمان ها و اهداف اصيل انقلاب اسلامي مردم ايران در اين روز دانست. به گزارش ايلنا در بخشي از اين بيانيه آمده است؛ امروز که در آستانه سي و يکمين سالروز پيروزي انقلاب قرار داريم اما اوضاع کشور نه بسامان است و نه شيرين. به دنبال انتخابات رياست جمهوري دهم که مي توانست نقطه عطفي براي شکوفايي و توسعه کشور در همه زمينه ها باشد، حوادثي تلخ و ناگوار ايران را دستخوش نا آرامي کرد. عده يي از همان کساني که سي و يک سال قبل در چنين روزهايي نتايج تلاش هاي خود در به ثمر رساندن نهال نوپاي انقلاب اسلامي را به شادي گرامي مي داشتند امروز يا در زندان هستند يا نا اميد از هر اصلاح و تغييري، کنج عزلت گزيده و با افسوس از وحدت و همدلي مردم در روزهاي نخستين پيروزي انقلاب ياد مي کنند. در ادامه اين بيانيه آمده است؛ از علت يابي حوادث هفت ماه گذشته و آسيب شناسي عملکرد برخي از نهادهاي رسمي در رابطه با انتخابات اخير که بگذريم بايد بار ديگر متذکر شد که ايران اسلامي دوران بسيار سختي را سپري مي کند. فعاليت سياسي احزاب قانوني به دليل فضاي بسته سياسي به حالت تعليق درآمده و در نتيجه مطالبات مردم و اختلافات سياسي در کف خيابان ها پيگيري مي شوند؛ شرايطي که زمينه تفرقه افکني و فتنه انگيزي دشمنان خارجي را بيش از پيش فراهم کرد. چنين وضعيتي که هيچ يک از دوستداران نظام و انقلاب و مردم فهيم و دورانديش ايران خواهان آن نبوده و تمام تلاش شان را در جهت جلوگيري از درافتادن کشور به ورطه نابود کننده راديکاليسم کور و خشونت طلبانه از هر طرفي که باشد به کار خواهند بست. حزب کارگزاران سازندگي ايران در سي و يکمين دهه فجر انقلاب اسلامي ضمن تاکيد بر کلام ارزشمند و راهگشاي امام خميني(ره) که «جمهوري اسلامي، نه يک کلمه کم و نه يک کلمه زياد» و با رد حرکت هاي افراطي و شعارهاي انحرافي و ساختارشکن در اين روز و هر زمان ديگري، مردم شريف ايران را به حضور يکپارچه و وحدت آفرين در راهپيمايي ملي 22 بهمن فراخوانده و شعار «استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي» را مناسب ترين شعار براي يادآوري و احياي آرمان ها و اهداف اصيل انقلاب اسلامي مردم ايران در اين روز مي داند. در خبري ديگر به گزارش کلمه ستاد ملي جوانان حامي خاتمي و موسوي در کل کشور با صدور بيانيه يي از مردم دعوت کرد در راهپيمايي 22 بهمن شرکت کنند تا از آرمان هاي انقلاب 57 دفاع کرده و حوادث پس از انتخابات را محکوم کنند.
جريمه يک شرکت انگليسي براي فروش بوئينگ به ايران
امريکا يک شرکت را به دليل فروش سه فروند بوئينگ به ايران جريمه کرد. به گزارش فارس وزارت دادگستري امريکا اعلام کرد يک شرکت انگليسي را به اتهام فروش سه فروند هواپيماي بوئينگ 747 به ايران جريمه کرده است. بر اساس گزارش فرانس پرس، شرکت انگليسي بالي در زمينه فروش سه فروند بوئينگ 747 به يک شرکت هواپيمايي ايراني گناهکار شناخته شده است. اين بوئينگ ها طي اکتبر 2005 تا اکتبر 2008 به ايران صادر شده اند. شرکت مزبور به پرداخت 17 ميليون دلار به عنوان جريمه محکوم شده است که از اين رقم دو ميليون دلار به عنوان جريمه کيفري و 15 ميليون دلار به عنوان جريمه مدني از آن اخذ مي شود. انگليس در حالي اقدام به انجام چنين کاري کرده که امريکا هرگونه تجارت با ايران را محدود کرده است. «دويس کريس» دستيار دادستان امريکا در امور امنيت ملي در اين رابطه اعلام کرد؛ اين طور که اين پرونده نشان مي دهد شرکت هايي که در تناقض با قانون صادرات امريکا با ايران تجارت انجام مي دهند، با عواقب شديدي روبه رو خواهند شد. در خبري ديگر در اين راستا استراليا ادعا کرد با استفاده از يک قانون ضدتسليحات کشتار جمعي از ارسال سه محموله به ايران جلوگيري کرده است. به گزارش ايسنا کوين راد نخست وزير استراليا گفت کشورش با استناد به قانون تسليحات کشتار جمعي که به ندرت از آن استفاده مي شود از ارسال سه محموله مشخص نشده به ايران خودداري کرده است. از طرف ديگر رويترز نيز گزارش داد ماموران فدرال امريکا يک تايواني را به اتهام صادرات غيرقانوني اجناسي براي برنامه موشکي ايران دستگير کرده اند.
رعايت شئون اسلامي در برنامه هاي دهه فجر
آيت الله صافي گلپايگاني خواستار توقف برنامه هاي فاسد دهه فجر شد. به گزارش ايسنا، آيت الله صافي گلپايگاني در ديدار با فارغ التحصيلان دوره هاي آموزشي قوه قضائيه با تاکيد بر برخورد دستگاه قضايي با برنامه هاي فاسد و خلاف شرع اظهار داشت؛ دهه فجر بايد تجليل شود اما متاسفانه گناهان زيادي در بعضي از اين برنامه ها مي شود و دستگاه قضايي اگر مي خواهد به مسووليت خودش عمل کند بايد جلوي اين گونه برنامه ها را بگيرد. وي در ادامه افزود؛ بايد افرادي که به احکام اسلام به ويژه به حجاب اهانت مي کنند، احضار شوند و حکم اسلام درباره آنها اجرا شود. اين گونه افراد که هر سخني را به نام اسلام بر زبان مي آورند و اظهارنظر مي کنند فکر مي کنند در برابر قانون مصونيت دارند اما قوه قضائيه بايد با آنان، بدون ملاحظات سياسي برخورد کند. اين مرجع تقليد با ابراز تاسف از بعضي برنامه ها و جشنواره ها افزود؛ کساني که بيت المال مسلمانان را صرف اموري نظير فرستادن گروه هاي ملاهي و معصيت به خارج از کشور يا برگزاري جشنواره هايي بدون در نظر گرفتن شئون اسلامي کشور مي کنند، بايد همه تحت تعقيب قرار گيرند و قوه قضائيه در مقابل آنان اقتدار نشان دهد.
ادامه تلاش پاکستان براي آزادي عطارزاده
ساجد بلال مقام دوم سفارت پاکستان در تهران گفت مساله آزادي ديپلمات ايراني در سطوح بالاي مقامات دو کشور ايران و پاکستان مورد بحث و بررسي است و آنها تلاش مي کنند عطارزاده سالم آزاد شود. وي در گفت وگو با ايسنا تصريح کرد؛ ما هرچه در تلاش مان و در دست مان بوده است، انجام داده و مي دهيم و در اين خصوص همه کساني که با مساله ديپلمات ايراني مرتبط هستند نگراني هاي خود را ابراز کرده اند. ساجد بلال افزود؛ پاکستان براي آزادي ايشان از هيچ اقدامي دريغ نمي کند و براي حل اين مساله به طور کامل تلاش مي کند. وي در پاسخ به سوال ايسنا مبني بر اينکه چرا پاکستان در کنفرانس لندن درباره افغانستان بدون حضور ايران حاضر شد و توافقات آن را پذيرفت، تاکيد کرد؛ ما در کنفرانس هاي مختلفي درباره مساله افغانستان حاضر مي شويم و در اين جلسه ها شرکت مي کنيم.
عناوين اين صفحه
زير سوال بردن دولت هاي گذشته نمک نشناسي است
مناظره يي برگزار نمي شود
بيانيه کارگزاران سازندگي در مورد 22 بهمن
جريمه يک شرکت انگليسي براي فروش بوئينگ به ايران
رعايت شئون اسلامي در برنامه هاي دهه فجر
ادامه تلاش پاکستان براي آزادي عطارزاده
نامه وکيل زيدآبادي و باستاني به دادستان
اظهارات رئيس حفاظت اطلاعات قوه قضائيه درخصوص تهديد قضات
ورود پنج ميليون پرونده به محاکم قضايي
150 سال در تاريخ گم شديم
واکنش مديرکل تقسيمات کشوري به حوادث لارستان
موضع عربستان درباره حج عمره ايرانيان
مناظره سليمي نمين و کواکبيان
در تصويب برنامه پنجم عجله نشود

نامه وکيل زيدآبادي و باستاني به دادستان
وکيل مدافع احمد زيدآبادي و مسعود باستاني در مورد وضعيت محکوميت موکلانش نامه يي به دادستان تهران نوشت. محمد شريف با اعلام اين خبر به ايسنا گفت؛ در مورد انتقال احمد زيدآبادي و مسعود باستاني از زندان اوين به زندان رجايي شهر، نامه يي به دادستان تهران ارسال کرده و تقاضا کرده ام علت انتقال را که در عمل موکلين را محکوم به سپري کردن حبس در تبعيد کرده است، توضيح دهند. وي با بيان اينکه اتهاماتي که موکلانم به لحاظ آن محکوميت يافته اند سپري کردن محکوميت در زندان محل ارتکاب جرم را الزام آور مي کند، اظهار کرد؛ انتقال محکومين به زندان شهر ديگري توجيه قانوني ندارد و مجازات مضاعف به موکلين تحميل مي کند. شريف با بيان اينکه حکم محکوميت مسعود باستاني قطعي نشده است، عنوان کرد؛ خانواده هاي موکلان نيز که جهت ملاقات ناچارند به شهر ديگري مسافرت کنند با مشکلات ديگري مواجه خواهند شد، به هر حال اينجانب منتظر پاسخ نامه ارسالي به دادستان محترم تهران هستم. وي که وکالت مسعود آقايي، بدرالسادات مفيدي، عبدالرضا تاجيک و محمد ملکي را برعهده دارد، گفت؛ پرونده هاي موکلانم در مرحله تحقيقات مقدماتي است و تاکنون موفق به مطالعه پرونده آنها نشده ام.


اظهارات رئيس حفاظت اطلاعات قوه قضائيه درخصوص تهديد قضات
رئيس حفاظت اطلاعات قوه قضائيه گفت؛ در صورتي که احساس کنيم تهديدي متوجه قضات است تسليح آنان برعهده حفاظت اطلاعات قوه قضائيه است. اصغر جهانگير در گفت وگو با ايسنا در مورد صيانت از قضات و حفظ امنيت آنان اظهار کرد؛ اگر دادگستري هاي استان يا خود قضات اعلام کنند همکار قضايي مورد تهديد واقع شده يا تهديدي متوجه اش است، کار تسليح آنان از طريق حفاظت اطلاعات انجام مي شود. وي در ادامه گفت؛ اگر تهديد جدي باشد با مکاتباتي که با شوراي امنيت کشور داريم از شوراي امنيت کشور مصوبه مي گيريم که براي آنها حفاظت ثابت چه از طريق برادران سپاه و چه از طريق نيروي انتظامي گذاشته شود.


ورود پنج ميليون پرونده به محاکم قضايي
وزير دادگستري از وارد شدن بيش از پنج ميليون پرونده به محاکم قضايي کشور در 10 ماه نخست سال جاري خبر داد. به گزارش فارس مرتضي بختياري روز گذشته در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت؛ در 10 ماه سال جاري پنج ميليون و 900 هزار پرونده وارد محاکم قضايي کشور شد و به طور تقريبي به همين ميزان پرونده رسيدگي و مختومه شد. وي افزود؛ همچنين 92 هزار پرونده در 10 ماه نخست سال جاري وارد محاکم شوراهاي حل اختلاف شده که به همين ميزان پرونده رسيدگي و راي نهايي صادر شد.


150 سال در تاريخ گم شديم
محمود احمدي نژاد با بيان اينکه ما 150 تا 200 سال در تاريخ گم شديم، گفت؛ در طول اين سال ها خط کمال ملت ايران گم شد و حالا خودمان را پيدا کرديم.مي بينيد که چه اتفاقي مي افتد و چه پيشرفت هايي حاصل شده است. به گزارش ايلنا وي روز گذشته در مراسم بهره برداري از 1230 پروژه آموزشي و پرورشي گفت؛ يک روز در کشور به ما مي گفتند حق نداريد حتي سوزن هم بسازيد ولي امروز به جايي رسيده ايم که کاوشگر حاوي موجودات زنده به فضا مي فرستيم که همه اينها نشانه قدرشناسي نسل هاي جديد و خيران، مديران، معلمان و خدمتگزاران عرصه کشور است.


واکنش مديرکل تقسيمات کشوري به حوادث لارستان
در پي بروز برخي تنش ها و انتشار برخي اخبار در شهرستان لار در ارتباط با مسائل مربوط به تقسيمات کشوري، مديرکل تقسيمات کشوري وزارت کشور تاکيد کرد در چهار سال گذشته هيچ طرحي مبني بر استان شدن لارستان از سوي وزارت کشور دريافت نشده است و اساساً در همين مدت نيز استان شدن هيچ نقطه يي از کشور در دستور کار نبوده است. «حميدرضا محمدي» در گفت وگو با ايسنا درباره بحث هاي مطرح شده در مورد تقسيمات شهرستان لارستان و بروز برخي اعتراضات با موضوع بازگرداندن بخش هاي بيرم، اوز و گراش به اين شهرستان گفت؛ لارستان بزرگ ترين شهرستان کشور است که داراي هفت بخش با محدوده جغرافيايي وسيع و 250 هزار نفر جمعيت است که در جنوبي ترين نقطه استان فارس واقع شده است. وي افزود؛ در جواب عده يي که مي گويند طرح استان شدن لارستان در دولت نهم مسکوت مانده است، بايد بگويم ما در وزارت کشور تاکنون طرحي مبني بر استان شدن لارستان دريافت نکرده ايم و دولت نيز بنا ندارد شهرستان هاي زير يک ميليون نفر را استان کند چرا که قانون در اين مورد کاملاً واضح و مشخص است. مديرکل تقسيمات کشوري وزارت کشور همچنين با بيان اينکه طرح ايجاد استاني در جنوب فارس در دستور کار وزارت کشور قرار ندارد، در پاسخ به اين ادعا که اين طرح طي چهار سال در وزارت کشور مسکوت مانده است، گفت؛ تنها بحث دو سه ساله گذشته در وزارت کشور ارتقاي سطح فرمانداري لار به سطح فرمانداري ويژه و نه استان شدن بوده است.


موضع عربستان درباره حج عمره ايرانيان
به گزارش فارس يک منبع مسوول در وزارت حج عربستان در گفت وگو با خبرگزاري رسمي عربستان (واس) در واکنش به اظهارات يک مسوول ايراني گفت؛ «اگر ايران بخواهد شهروندان خود را از به جا آوردن شعائر اسلامي منع کند، اين يک مساله داخلي است و ما در امور داخلي کشورها دخالت نمي کنيم.» اين منبع مسوول در وزارت حج عربستان تاکيد کرد کشورش تمايل دارد امکانات را در بالاترين سطح امنيت براي حجاج و عمره گزاران کشورهاي اسلامي بدون هيچ گونه تبعيض و استثنايي، تامين کند تا زائران بتوانند با اطمينان خاطر شعائر ديني خود را به جا آورند. وي در ادامه وجود هرگونه توافق ويژه با طرف ايراني يا هرگونه رفتار اهانت آميز ماموران سعودي با زائران ايراني را رد کرد و افزود؛ رفتار ويژه با تمامي مسلمانان از سراسر جهان از جمله برادران ايراني وجود دارد زيرا آنها ميهمانان خداوند رحمان هستند.


مناظره سليمي نمين و کواکبيان
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه صنعتي اميرکبير در نظر دارد به مناسبت بزرگداشت اميرکبير، برنامه يي با موضوع «اميرکبير و امراي صغير» برگزار کند. به گزارش ايسنا، رفيعي دبير سياسي انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه صنعتي اميرکبير با اعلام اين خبر گفت؛ در اين برنامه مناظره يي با موضوع بررسي ويژگي هاي زندگي اميرکبير و مطابقت آن با نخبگان امروز به خصوص در بحث استکبارستيزي در استقلال طلبي با حضور سليمي نمين و کواکبيان برگزار خواهد شد. اين برنامه امروز ساعت

15/30 در دانشگاه صنعتي اميرکبير برگزار مي شود.


در تصويب برنامه پنجم عجله نشود
رئيس سازمان بازرسي کل کشور خواستار تدبير و دوري از عجله و شتاب در تصويب برنامه پنجم توسعه شد. به گزارش ايسنا مصطفي پورمحمدي که در مسجد جامع امام سجاد(ع) سخن مي گفت با بيان اينکه نمايندگان مردم در مجلس بيشتر بايد از کار و حل مشکلات جامعه در مجلس سخن بگويند، تصريح کرد؛ نمايندگان بايد با تدبير عمل کنند و قانوني را تصويب نکنند که بعدها دچار مشکل شويم يا قابليت اجرايي کامل نداشته باشد. رئيس سازمان بازرسي کل کشور بر ضرورت رعايت قوانين و مقررات تاکيد کرد و گفت؛ هويت و قوام يک جامعه به حفظ قوانين و مقررات آن است و قانون پذيري را بايد در عمل نشان دهيم. پورمحمدي توجه به محرومين و مبارزه با فقر را از شعارهاي انقلاب اسلامي عنوان کرد و گفت؛ امروز پس از 30 سال، اين شعار همچنان باقي و زنده است و به عنوان يکي از محورهاي مهم برنامه ريزي کشور مورد توجه واقع مي شود. رئيس سازمان بازرسي کل کشور به اهميت برنامه ريزي براي استفاده بهتر از ظرفيت ها و امکانات کشور در جهت رفع فقر و محروميت زدايي اشاره و تصريح کرد؛ برخي تصميم گيري ها به رغم اينکه دلسوزانه، صادقانه و براي خدمت به مردم است اما دقيق نيست لذا در اين قبيل موارد بايد وقت گذاشت و گفت وگو کرد و در گفت وگوها نيز نبايد سوء ظن و بدگماني ايجاد شود.


روزنامه اعتماد
طراحی و پیاده سازی نرم افزار : شرکت ارتباطات نوین فرانام